Nowe zdjęcie

Wiem jak kupuję

/ Firma / Odpowiedzialny biznes / Wiem jak kupuję

Sieć supermarketów Piotr i Paweł jest liderem uczciwego handlu, dlatego stara się edukować swoich klientów jak mądrze kupować i porównywać asortyment w sklepach. Oto kilka zasad świadomego klienta:

Czytaj etykiety

Czytaj etykiety pod względem zawartości produktu. Zanim kupisz towar, dokładnie przestudiuj etykietę. Nie sugeruj się deklaracjami na przodzie opakowania, które często mają za zadanie uśpić uwagę, jak np. „sok 100%”, „olej roślinny bez cholesterolu”. Porównując produkty w różnych sieciach, zwróć uwagę na ich zawartość: np. ilość owoców w dżemie, pomidorów w ketchupie, kawałków czekolady w ciastkach z czekoladą.

Jeśli zależy Ci na zdrowym odżywianiu, wybieraj te produkty, w których większa jest proporcja składników naturalnych.

Porównuj ceny za kg, nie za opakowanie

Chcąc dokonać korzystnego zakupu cenowego, porównuj cenę za kg, nawet jeśli opakowanie zawiera określoną gramaturę. Wiele sklepów przygotowuje specjalne, mniejsze opakowania mięsa czy ryb, dzieląc je na porcje obiadowe. Nic bardziej nie zaciemnia ostatecznej ceny.

Porównuj jakość

Tańsze jabłka w sklepie x nawet za pół ceny, ale wielkości kurzego jaja?! Tańsze awokado, które nigdy nie będzie miękkie?! Tak, to możliwe, bo sieci, kupując od producenta owoce, warzywa, mięso, wędliny, świadomie wybierają, jaką jakość chcą zaoferować swoim klientom. Czasem, chcąc wywrzeć na konsumencie wrażenie niższych cen, sieć może sprzedawać produkty gorszej jakości i mniej smaczne.

Rób zakupy z torbą wielokrotnego użytku

Produkcja jednorazowych toreb stanowi dużą szkodę dla atmosfery. Nawet jeśli sklep oferuje Ci darmowe torebki, staraj się używać ich jak najmniej. Również te, wykonane z materiałów biodegradowalnych, nie pozostają bez wpływu na planetę

Nowe zdjęcie